Akkor is megbüntethetik gyorshajtásért, ha nem lépte túl a sebességhatárt

Van különbség az abszolút és a relatív gyorshajtás között, de mindkettőért büntethetnek. Öt tény a gyorshajtásról. A magyar utakon is gyakori jelenség a gyorshajtás, a rendőrség pedig nem győzi hangoztatni, mennyire balesetbeszélyes a sebességhatárok túllépése. A Vezess.hu a D.A.S. Jogszerviz segítségével szedett össze öt tényt a gyorshajtásról. Motorosbalesetek és gyorshajtás A halálos motorosbalesetek több mint kétharmada abszolút sebességtúllépésre vezethető vissza. Amennyiben motorosbaleset másik jármű hibájából történik, sok esetben a személygépkocsi kikanyarodása okozza a balesetet, ami azt jelzi, hogy a járművezetők rosszul mérik fel a motorosok sebességét, illetve nehezebben észlelik őket. Emiatt A MOTOROSOK HALÁLOS BALESETÉNEK ESÉLYE HÚSZ-HARMINCSZOROSA AZ AUTÓVAL UTAZÓKÉNÁL. A cikk IDE kattintva folytatódik!