Ne feledd! Vezteni ittasan tilos!

Aki nem otthon ünnepli a Szilvesztert, annak rendszerint problémás kérdés a közlekedés. Igaz, a kijárási tilalom miatt csak hajnal ötkor indulhattok útnak, ha nem a lakásotokban szilvesztereztek. Ennek ellenére, eddigre nem fogtok kijózanodni! Ne felejtsétek: Vezetni ittasan tilos! Szilveszterkor nem sok jóra számíthat az, aki ittasan kíván autóba ülni, fokozott ellenőrzés várható, azaz a lebukás veszélye nagy. A sofőrülést érdemes elfelejteni, hiszen itthon zéró tolerancia van érvényben, magyarán a vérben egy ezreléknyi alkohol sem lehet, különben már büntetés jár érte.

 

Nem is szerény, alsó hangon 150 ezer forintos, de amennyiben a „gépi meghajtású jármű” sofőrjénél 0,51 és 0,8‰ közötti vér -, illetve 0,31 és 0,5 mg/l légalkohol érték közötti értéket mérnek, már 200 ezer forintos bírság jár, fölötte pedig már 300 ezer forint fizetendő, amennyiben az esetet közigazgatási ügyként és nem bűncselekményként kezelik. A 0,8 ezrelékes véralkoholszintet azonban már úgy is kezelhetik, ekkor 200-300 ezer forint a bírság, minimum 1 évre, de akár véglegesen ugrik a jogosítvány. És higgyék el, ezek még „jó” esetek, személyi sérüléses baleset okozása esetén ugyanis az ittas sofőrt ténylegesen letöltendő börtönbüntetésre is ítélhetik! Ittasan tehát, ha muszáj is autóba ülni, akkor is tilos a sofőrülésbe!

 

Balesetmentes, józan közlekedést kíván mindenkinek a JANIK Autósiskola!