Szakértő: A KRESZ nem tiltja az alkoholfogyasztást, ha kerékpárral közlekedsz!

Te ezt elhiszed? Bár a KRESZ azt mondja, hogy a kerékpáros akár pár sör után is hazamehet a kétkerekűn, ha a jármű biztonságos vezetésére képes, ezt az emberek nem mindig állapítják meg jól. Ezzel nemcsak saját maguk, hanem mások biztonságát is veszélyeztetik – írja a Borsonline. Dobrocsi Endre közlekedésbiztonsági szakértő szerint a KRESZ nem tiltja, de nem is engedi, hogy a kerékpárosok igyanak, mielőtt a forgalomba indulnának. Az egyetlen kikötés, hogy a személyjármű biztonságos vezetésére képes állapotban legyen, azonban ez a mondat nincs tisztázva, így a kerékpárosokat nehéz rajtakapni a szabályszegésen. Egy évekkel ezelőtti rendelet szerint főútvonalon kívül lehet úgy biciklizni. Míg az autó vezetését vizsgához kötik, addig a bicikliseknek nincs szükségük semmilyen engedélyre, pedig ugyanabban a közegben közlekednek. Borsonline cikke IDE kattintva