Eljött a téli gumicsere ideje!

A szakmai érvek szerint, ha a hőmérséklet 7 Celsius fok alá csökken, akkor már javasolt a téli kerekek használata. A legfontosabb, hogy a felszerelni kívánt gumi ne legyen régebbi 4 évnél, a profilmélysége legalább 4 milliméter legyen, és mind a négy felnin történjen meg a csere, ne csak a hajtott tengelyen. A nyári/téli abroncsváltás időszerűségét nagyban befolyásolja, hogy aki városban, napközben (kvázi munkába járáshoz) használja a kocsiját, annak nem annyira sürgető feladat a gumis műhely felkeresése. Aki azonban vidéken (különösen hegyvidéken) lakik, hajnalban indul útnak, és sokszor éjjel is úton van, annak tényleg eljött az idő, mert a korai fagy, a hajnali és esti páralecsapódás, illetve az alacsony hőmérséklet miatt valóban indokolt az ilyen körülményeknek jobban megfelelő téli abroncs, amely elsősorban a közlekedés, a közlekedők biztonságát szolgálja.

Tags: